Príklad využitia elektromagnetického ventilu EV250B:

elektromagnetický ventil EV250BUniverzálny elektromagnetický ventil EV250B vďaka svojím parametrom je poprednou voľbou u mnohých výrobcov. Je to efektívna doslova bezúdržbová regulácia prietoku. Aplikuje sa hlavne v systémoch s nízkym rozdielovým tlakom ako napríklad vo vykurovacích systémoch. Jeho konštrukcia umožňuje použitie v širokom rozmedzí tlakových hodnôt a pomáha predchádzať vodným nárazom čím prispieva k zníženiu miery hluku a k predĺženiu živostnosti celého systému.

Elektromagnetický ventil EV250B a nacvakavácie cievky
Vďaka možnosti použiť elektromagnetický ventil EV250B s nacvakávacími cievkami je montáž a demontáž jednoduchá a bezpečná. Zvýšenie bezpečnosti zaručuje aj hermetické tesnenie proti vniknutiu vlhkosti.
Vysoký zdih pri nulovom aj nízkom diferenčnom tlaku
Elektromagnetický ventil Vám zaistí vysoký zdih už pri nulovom resp. nízkom diferečnom tlaku.
Pre agresívnu nízkotlakovú paru
Teleso elektromagnetického ventilu vyrobené z mosadze, je odolné voči pôsobeniu dezinfekčných prostriedkov (DZR) takže je možné ho využiť v kombinácii s agresívnou technickou vodou aj parou.
Vynikájúca vonkajšia tesnosť aj pri vysokom diferačnom tlaku
Pevný kryt a lisovaná membrána so vstavaným O-krúžkom zabezpečia dokonale tesnenie priestoru medzi krytom a telesom ventilu aj pri vysokom tlaku.