Ako funguje elektromagnetický ventil

chemicka odolnost elektromagnetickeho ventilu V tomto článku Vám ukážeme ako funguje elektromagnetický ventil. Základné princípy fungovania v regulačných systémoch v kombinácii s cievkou. Text je doplnený o technické nákresy.

Čítať ďalej...

Chemická odolnosť materiálov solenoidov voči pretekajúcemu médiu.

chemicka odolnost solenoidneho ventilu Prinášame Vám podrobný prehľad rôznych materiálov použitích pri výrobe solenoidov a ich vplyve na možnosť využitia solenoidného ventilu v dannom prostredí resp. v regulačnom systéme. Tento prehľad Vám pomôže pri výbere správneho solenoidu.

Čítať ďalej...

Univerzálny ventil EV251B

EV251B martel energo Danfoss Nový typ solenoidu, ktorý zabezpečuje reguláciu prietoku média bez ohľadu na tlakové podmienky

Ak hľadáte solenoid, ktorý by vyhovoval takmer do každého regulačného systému a efktívne by pracoval aj pri nulovom diferenčnom tlaku pozrite si tento príspevok od odborníkov na regulačnú techniku. EV251B je určite vhodný kandidát...

Čítať ďalej...

Nový sortiment elektromagnetických ventilov zlepšujúci stabilitu parných systémov

EV225B_martelenergo-Danfoss Spoločnosť Danfoss ponúka produktovú radu vysoko výkonných elektromagnetických ventilov a cievok pre parné systémy.

Plne vymeniteľné nové solenoidné ventily tejto rady Vám zjednodušia výber vhodnej kombinácie cievky a ventilu podľa potrieb Vášho parného systému. Svojimi technickými vlastnosťami zlepšujú stabilitu celého parného systému a zárveň znižujú náklady na jeho prevádzku

Čítať ďalej...

Príklad využitia elektromagnetického ventila EV250B
v praxi:

solenoid EV250BUniverzálny solenoid EV250B vďaka svojím parametrom je poprednou voľbou u mnohých výrobcov. Je to efektívna doslova bezúdržbová regulácia prietoku.

Aplikuje sa hlavne v systémoch s nízkym rozdielovým tlakom ako napríklad vo vykurovacích systémoch. Jeho konštrukcia umožňuje použitie v širokom rozmedzí tlakových hodnôt a pomáha predchádzať vodným nárazom.

Čítať ďalej...

Kompletný sprievodca ponukou elektromagnetických ventilov.

katalog elektromagnetickych ventilovPopis vlastností jednotlivých ventilov, možnosti použitia pri regulácií médií, popis použitých materiálov tela ventilov, vnútornného materiálu, tesnenia. Doporučenia aplikácie jednotlivých elektromagnetických ventilov, rozsahy diferenčného tlaku... Užitočná pomôcka pri výbere správneho elektromagnetického ventila

Čítať ďalej...

1 | 2 | 3 |

Samozrejme si môžete vybrať správny typ elektromagnetického ventila podľa presnej špecifikácie a nárokov vášho systému a aplikácie. V tabuľke nájdete podrobný popis a typy elektromagnetických ventilov.